Serbian Runescape Clan™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Sat i Datum
Vreme
Zadnje teme
» Zasto je ovaj forum prso?!
Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 1:12 am od milutin

» SPAM FTL
Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 7:58 pm od milutin

» Nov Forum
Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeSub Okt 24, 2009 1:04 am od EvilMe137

» Sta radite?
Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:55 pm od Nikolaknot

» NE MOGU DA UPLATIM MEMBERS!!!
Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimePet Okt 16, 2009 1:22 am od Nikolaknot

Linkovi
Dostignuca i ciljevi u RS-u
Runescape Video
Smesne RS slike
PKing drops

Vicevi
Smesni video
Anketa
Sta vise volite?
Zima
Kako poboljšati performanse u igrama Vote_lcap19%Kako poboljšati performanse u igrama Vote_rcap
 19% [ 4 ]
Leto
Kako poboljšati performanse u igrama Vote_lcap81%Kako poboljšati performanse u igrama Vote_rcap
 81% [ 17 ]
Ukupno Glasova : 21

 

 Kako poboljšati performanse u igrama

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Angorn91®
Admin
Angorn91®


Muški
Broj poruka : 735
Godina : 32
Lokacija : Skola-teretana-azeroth-kafic
Posao : Holy or retri
Datum upisa : 07.06.2007

Kako poboljšati performanse u igrama Empty
PočaljiNaslov: Kako poboljšati performanse u igrama   Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeUto Okt 23, 2007 11:28 pm

Kako popraviti performanse racunara u igrama

Znam da je RS skoro ,,nezahtevan'' ali svejedno

1.Antivirus

Sto se virusa tice, to je klasika. Potrudite se da ih nema uopshte.
Redovan update definicija virusa, nedeljni full system scan i nece biti problema.
Ako antivirus pronadje inficiran file, i ne moze da ga ocisti/obrishe, probajte sledece:
Ctrl+Alt+Delete > Processes i pogledati da li se tu nalazi file koji je nadjen kao zarazen.
Ako jeste, desni klik mish0m i End Process tree, pa ponovo scan.
Ako se process sam restartuje posle par sekundi od gasenja, onda restart, F5 prilikom bootovanja,
izabrati Safe Mode i ponovo virus scan.
Upozorenje. Svako ceprkanje po registry bazi moze izazvati nestabilnost i/ili pad sistem, ako niste 100% sigurni sta radite:
Uradite Search u registry-u za inficiranim file-om. Obrisati sve
kljuceve koji sadrze inficirani file.
Cesto se virusi ubace u
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
i odatle automatski pokrecu sa windows-om.

Koristim, vec duze vreme, NOD32, i svaka preporuka ide za njega. Redovni updateovi, ne opterecuje sistemske resurse, i UVEK nadje bubu

2.Spyware

Ovo su najgadnije stvari koje mogu da uticu na performanse systema. Jedu memoriju, internet protok i procesorsko vreme.
Za njih vazi isto sto i za viruse. Redovno cishcenje, update AntiSpyware programa i bice ok.
Najbolja je prevencija.
To mu dodje, manje pr0n sajtova, manje random Crack/warez i slicnih siteova i bicete ok.
Internet Explorer je najranjiviji na ove bubetine, jer je bushan na sve strane, osim ako nemate POSLEDNJI update sa
Microsofto-vog site-a, i poslednje security update-ove za Windows.
Predlog:
Koristite Operu koja je besplatna. Ima odlican mail client, DL client,
ima ugradjen odlican Pop-Up blocker. Nije podlozna kao IE spyware-u i radi super stabilno.
Nisam probao FireFox, ali sam siguran da je i on bolji od IE-a.
Najbolji AntiSpyware programi trenutno su:
Ad Aware
Spybot - Search and Destroy
Microsoft AntiSpyware

Najbolje je koristiti 2 programa, iz razloga sto retko koji antispyware cisti sve.
Microsoft Antispyware je jedan od najboljih, i on bi svakako trebao da bude instaliran. Malo je "komplikovan" za podeshavanje,
ali kad se namesti radi bez problema.
Kada surfujete drzite Microsoft upaljen, a kada palite wow gasite ga.
Spyware dolazi, najceshce, preko Java appleta, ActiveX qratz-a i slicnog,
kada pregledate stranice na netu, tako da nema potrebe drzati ga upaljenog dok igrate.

3.Drajveri

Uvek drzite drajvere updateovane.
Skidajte poslednje verzije drajvera, sa proizvodjacevog site-a.
Za Nvidia graficke/cipsetove korisna adresa je nVidia Drivers
Za Ati graficke sam duduk totalni pa prema tome snalazite se sami

4.Fino podeshavanje windowsa

Najvaznije od svega.

Page File
Page file se podeshava na sledeci nacin:
Start > Control Panel > System > Advanced[tab] > Performance > Settings > Advanced > Virtual Memory > Change.
Initial size: treba da iznosi 1.5x kolicina RAM memorije koju posedujete.
Maximum Size: treba da iznosi 3x kolicina RAM memorije koju posedujete.

To je po defaultu tako i nameshteno i tako je najbolje da ostane.

Par stvari oko page file-a:
Pustite racunar da radi 20-ak sati. Koristite ga normalno kao svaki dan. Posle tih 20-ak sati
proverite sledece:
Ctrl+Alt+Delete > Performace[tab]. Pogledajte pod Commit Charge (donji levi ugao) vrednost Peak.
Sad pogledajte pod Physical Memory vrednost Total.
Ako je vrednost Peak veca od Total definitivni vam treba josh RAM-a
Zato se javlja drljanje po HDD-u jer windows swapuje sa HDD u memoriju i obrnuto, suvishe cesto.

Ako imate 2 HDD-a, (ne dve particije, nego dva fizicka HDD-a) premeshtanje Page File-a na drugi HDD ce vam pobojshati performanse.
Potrebno je da imate barem 5Gb slobodno na tom drugom HDD-u, tj. na nekoj particiji na tom HDD-u


Start > Control Panel > System > Advanced[tab] > Performance > Settings > Advanced > Virtual Memory > Change
Videcete neshto ovako
Na ovoj slici particije System i Igre se nalace na jednom HDD-u, a Video i Audio na drugom HDD-u.
Na Audio particiji ima slobodno nekih 11Gb, sto je sasvim dovoljno. Particiju Audio sam izabrao
zato shto na njoj vrsim najmanje upisivanja, i samim tim je najmanja fragmentacija.
Premeshtanje page file-a je u stvari njegovo gasenje na jednoj i ponovno paljenje na drugoj particiji.
Posle premeshtanja to izgleda ovako

Defragmentacija Hard diskova

Windowsov originalni Defragment ne valja nishta. Koristite Disk Keeper (nikad ga nisam koristio, ali ga mnogi preporucuju).
Ja koristim Norton Speed Disk. Radi posao veoma dobro. Defragmentaciju radite recimo jednom u 10 dana ili posle nekog zestokog
pisanja/brisanja po HDD-u.

Indexing Service

Glupavi proces koji takodje zna da ubije performanse kad se pokrene. Inace sluzi da indexira file-ove na vashem HDD-u,
radi lakshe pretrage iz opcije Search. (beskorisno - moje mishljenje)

Da bi ga iskljucili:
Otvorite My Computer > Desni klik na svaku particiju pojedinacno > Properties > u dnu strane se nalazi box
Allow Indexing Service to index this disk for fast file searching. Decekirajte ga i kliknite Apply.
Selektujte opciju "Apply changes to [Drive letter]:\, subfolders and files, i klik na OK. Ovo moze da potraje par minuta,
zavisno od kolicine file-ova. Ako vam iskoci prozor sa obaveshtenjem da neki file ne moze da se update-uje,
izaberite opciju Ignore All

System Restore

Je i dobar i losh. On povremeno snima vashu registry bazu, user profiles, COM+ unose i sl.
Ako dodje do ostecenja nekog od systemskih fileova, uz pomoc system restore-a mozete vratiti system u zivot.
Nazalost, mnogi virusi koriste system restore i uvaljuju se u u backup-ovane file-ove.
Takodje fileovi koje system restore kreira zauzimaju mesto na HDD-u.
Ako imate Ghostovan system, ili ASR backup, slobodno iskljucite ovu opciju, na sledeci nacin:

Desni klik na My Computer > System Restore[tab] > Turn off system restore.
Ako ne zelite da se odreknete system restore-a, onda barem smanjite kolicinu koju ce zauzimati system restore point.
My Computer > System restore > Particija koju hocete da podesite > Settings > pomerite slider na 1Gb (otprilike)



5.Servisi

Windows XP Profesional, je po defaultu nameshten za vishe namena, od kojih vi necete koristiti dobar deo.
Po defaultu, dosta procesa je pokrenuto, koji nisu potrebni, i samim tim guse performanse racunara.

Da bi ste doshli do Services menija idite: Start > Run > Services.msc

Neki od nepotrebnih servisa su:
Messenger > desni klik Properties > Stop > pod startup type izaberite Disabled.
Help And Support - postupak gasenja je isti za ovaj servis.
Distributed Link Tracking Client - ugasite i ovaj servis, osim ako se ne logujete na domen. (Svi koji imaju komp kuci GASI!!11)

Za detaljan spisak servisa skinite PDF file sa Widows Services



Toliko za sad. Iscedio sam mozak za sve ovo. Verovatno ima josh dosta stvari koje mozete uraditi, ali... bom BRAINZZZZ

Preuzeto sa:
http://www.klanrur.co.yu/forum/index.php?showtopic=35660&mode=threaded
Nazad na vrh Ići dole
http://src2007.serbianforum.info
EvilMe137
Admin
EvilMe137


Muški
Broj poruka : 740
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac, Srbija
Posao : Bodychecker
Datum upisa : 02.07.2007

Kako poboljšati performanse u igrama Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako poboljšati performanse u igrama   Kako poboljšati performanse u igrama Icon_minitimeSre Okt 24, 2007 5:50 pm

Da se ne bismo svadjali na forumu koje sta napisao a ko je preuzeo nalepite odakle ste sta preuzeli. U pravu si Borise da se treba navesti odakle je to preuzeto. Nebitno, postovacu i ja neke linkove ka ovakvim temama. Ideja je ok i znacice svima. Inace, zeleo bih da vidim i ostale clanove foruma da i oni malo nesto priloze, ako nista a ono neko iskustvo koje su do sada imali ili sa RS-om ili sa racunarima ili, kao Rale, sa curama i zivotom.
Dzaba nama da vicemo jedni na druge i ogovaramo jedni drugi ako nista ne preduzimamo povodom necega i nista ne radimo. Inace, evo sada cu vam ja isprati mozak: Imam ispite pa me i nema na Net-u mnogo. Ukapirao sam da ljudi koji se bave racunarima i nisu toliko losi koliko oni koji non stop gledaju u knjigu. Dolazim danas na faks i pitam druga: "E, jesi gledao sinoc Rendzers? Ipak nije Zvezda za dzabe ispala." A on meni kaze: "A jel to u odbojci?!?" E bre, covek od 25 godina ne zna ko je Zvezda a ko Rendzers!!! Dzaba tebi diploma i pare kad nisi covek. Ne kazem da je covek onaj koji zna ko je Zvezda ali barem da se zainteresuje malo i za nesto drugo. Ali, ovo je vec ispiranje mozga. Ima svasta da se vidi...
Cujemo se i postujte odakle ste sta skinuli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.veselaekipa.net/
 
Kako poboljšati performanse u igrama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Membership - KAKO?
» Kako Smuvati ribu :D
» Kako zaradjujete pare???
» Upustvo kako namestiti GTA 4 da radi na SP2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Serbian Runescape Clan™ :: Pub, Media, Support :: Support Info-
Skoči na: